Івано-Франківськ: що подивитися з архітектурних і природних багатств

Admin

Адміністратор
Реєстрація
17.02.18
Пости
96
Бали
251
Вирушаючи в подорож на західну Україну, обов'язково зупиніться в Івано-Франківську. Це місто славиться своєю багатою історією, самобутньою культурою, неповторною архітектурою та старовинними традиціями пивоваріння. Про кращих пам'ятках Івано-Франківська ви дізнаєтеся з цієї статті.
10231437m.jpg

Багатство Івано-Франківська
Ось ви вже приїхали в барвистий і гостинний центр Прикарпаття Івано-Франківськ. Що подивитися в цьому дивовижному місті? Тут безліч мальовничих місць, красивих архітектурних шедеврів, культурних та історичних пам'яток. Історія Івано-Франківська налічує понад 350 років. Він був створений в 1662 році знаменитим польським магнатом Анджеєм Потоцьким. Свою першу назву місто отримало на честь його батька. Основною метою, яку переслідував магнат, було спорудження фортеці для захисту польської землі від наступів запорізького козацтва і кримсько-татарських військ. І в даний час, прогулюючись по стародавніх вулицях історичної частини Івано-Франківська, серед дивовижних храмів і кам'яниць, відчуваєш дух багатющого минулого цього міста.
1105119.jpg

Івано-Франківськьк знаходиться в мальовничій місцевості Прикарпаття. З південно-західного боку його оточують гірські ділянки, серед яких Горгани, Покутські горя і Східні Бескиди. Тут прекрасний м'який клімат, що надає масу можливостей для оздоровлення та лікування багатьох захворювань.
Івано-Франківськ: що подивитися з архітектури:
Мандрівникам, які їдуть в Івано-Франківськ за яскравими враженнями та естетичним задоволенням, більш за все буде цікава неповторна архітектура міста. Початок екскурсії рекомендуємо організувати з центральної частини міста. Тут на елегантній площі Ринок стоїть дивовижна споруда - Ратуша, увінчана золотим куполом. У нашій країні це одне з небагатьох подібних споруд, виконаних в стилі модерн. У 1559 році тут був відкритий краєзнавчий музей, який успішно працює і сьогодні (ціна квитків: дорослі - 5 гривнь, діти - 2 гривень).
1105120.jpg

Костел пресвятої Діви Марії - ще одне чудове споруда, зведена в якості усипальниці роду Потоцьких на початку 13 століття. Завдяки столітньому будівництва, в ньому прекрасно поєднуються архітектурні стилі бароко і ренесанс. Цей храм є одним з найважливіших пам'ятників релігії Івано-Франківська. В даний час тут розміщуються експозиційні зали Художнього музею (ціна квитків: дорослі - 10 гривень, діти - 3 гривні), в яких можна насолодитися такими знаменитими шедеврами, як твори Івана Труша, Ярослава Пстрака, скульптурні композиції Пінзеля і багато іншого.
1105121.jpg

Для цінителів краси культових спорудження в Івано-Франківську також знайдеться безліч цікавих місць - це Вірменська церква (18 століття), Єзуїтський костел (18 століття), синагога Темпль (кінець 18 століття). Давню фортифікацію в місті представляє цінний фрагмент стін, що є частиною Станіславської фортеці. В даний час будівля відреставрована і вміщує торговий центр "Бастіон".
Унікальні місця і природні пам'ятки
З огляду на місцеве архітектурне багатство, вже зараз хочеться планувати поїздку до Івано-Франківська! Що подивитися в цьому місті ще? Тут є маса красивих природних місць і незвичайних пам'яток. Наприклад, музей Сімейних професій, який присвячений 150 професіями. Його створив Роман Фабрика і розмістив в ньому унікальні експонати, що розповідають про багатовікову діяльності членів його сім'ї. Природні пам'ятники представлені тут такими пам'ятками, як Карпатський національний природний парк, що розташувався на Чорногорському і Горганським хребтах. Цей природний храм природи є місцем для проживання різноманіття представників флори і фауни. На його території росте понад 1200 видів рослин і близько 200 видів птахів і звірів. Крім того, тут є цілющі мінеральні джерела, завдяки яким Івано-Франківськ є прекрасною здравницею.
1105122.jpg

Чим зайнятися в Івано-Франківську
Біля невеликого села Старуня в Івано-Франківську перебуває справжнє природне диво - діючий вулкан, яким немає аналогів в нашій країні. Цей вулкан складається з бруду. Дивно, чи не так? Мальовничий водоспад Манявський - ще одна унікальна природна цінність міста. У нього розташовується невелике озеро, де можна із задоволенням викупатися і набратися бадьорості і сил на весь рік. Міське озеро Івано-Франківська, яке ще називають Станіславським морем прекрасно підійде для незабутнього відпочинку всією сім'єю або усамітнення. Влітку і навесні тут можна приймати сонячні ванни, кататися на човнах і купатися. Ця місцевість є основною зоною відпочинку для туристів і жителів міста. У озера люблять грати в м'яч, кататися на велосипеді або займатися активними розвагами.
1105123.jpg

Де зупинитися: Гості міста зможуть вибрати на проживання одну з готелів Івано-Франківська. У центрі можна зупинитися за ціною від 200 гривень (хостел "Пілігрим"). У готелі-музеї "Під Темплем" вам запропонують комфортні номери за ціною 350-450 гривень.
Ласкаво просимо в Івано-Франківськ! Що подивитися в цьому чудовому місті, ви вже знаєте. Приємного і незабутньої подорожі!
 
Зверху