В Івано-Франківській області медикам кілька місяців не виплачують зарплату

Лель

КОРИСТУВАЧ
Повідомлення
31
Симпатії
2
Бали
8
Медичний геноцид. Саме так називають ситуацію з виплатою зарплати медикам в Івано-Франківській області. Вони без грошей вже кілька місяців. Останній раз зарплату отримали ще за червень. В результаті, через затримки, медичні заклади почали штрафувати. Суми досягли вже мільйонів гривень. Хто заганяє медицину в боргову яму?
Марія Сигіл працює молодшою медсестрою в хірургії Солотвинської райлікарні. Отримує "мінімалку". Але і ту востаннє бачила три місяці тому. Виживає жінка тільки завдяки домашньому господарству.

"У мене є корова. Роблю сир, сметану, молоко. Я везу до обласного центру и за рахунок цього я можу Собі дозволіті купити продукти харчування не те, що там десь щось", - розповідає Марія , молодша медсестра Солотвинської районної лікарні.

Город і корова рятують звичайно, розповідають співробітники лікарні, але без зарплати все одно ніяк.

"Я не маю чим, від діти до школи йдут, я ще Нічого до школи дітям НЕ купляю. Бо я не маю за що купити. Чи не віплатіті зарплату за липень, за серпень. Так само комунальні треба платити", - говорить Наталя Богославець, медрегистратор поліклініки.

Борг по зарплаті досяг вже понад три мільйони гривень, каже главрач лікарні. І продовжує зростати. Мало того, до кінця року розрахуватися не зможуть, виділених грошей не вистачає на решту чотири місяці.

"За липень зарплату не отримали, за серпень ні авансу, ні зарплати не отримали, а люди Працюють на мінімальну зарплату три тисячі", - говорить Манолій Піцуряк, головний лікар Солотвинської районної лікарні.

До того ж лікарня не змогла сплатити всі податки і отримала штраф майже в 80 тисяч гривень.

"Парадоксально, що держава не дає і в той же час забирає. Ми платимо зарплату і платимо податки. Не маючи призначень, не маючи коштів, ми до 20 числа наступного місяця не можемо заплатити", - каже Манолій Піцуряк, головний лікар Солотвинської районної лікарні .

Схожа ситуація і в інших медустановах області. У Косівській райлікарні сума штрафних санкцій сягнула майже двох мільйонів гривень.

"Щоб я вклався в ті кошторісні призначення, Які дали це мені треба десь 35 відсотків скоротіті. Це вже треба цілі відділи закривати", - говорить Дмитро Микитюк, головний лікар Косівської ЦРЛ.

За підрахунками чиновників, заборгованість перед медпрацівниками області вже перевищила тридцять мільйонів гривень. У вересні сума збільшиться вдвічі.

"Органи місцевого самоврядування з власним надходження, даже, если бі ми сто відсотків направили перевіконання, всерівно ціх коштів НЕ вистача, для того щоб погасіті заборгованість по заробітній платі", - говорить Василь Гладій, заступник голови Івано-Франківської обласної ради.

За звернення до уряду і Міністерству охорони здоров'я депутати планують проголосувати на наступній сесії облради.

Зверху