Держдеп США висунув Росії ультиматум

Вікторія

Журналіст
Реєстрація
23.12.18
Пости
17
Бали
101
Заступник голови Держдепу США Андреа Томпсон в інтерв'ю DW заявила, що в порушення ракетного договору Росія розв'язала гонку озброєнь. Цими словами чиновниця прокоментувала демонстрацію Москвою ракети 9М729, технічні характеристики якої перекреслюють положення угоди про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.
166

Томпсон підкреслила, що в Кремлі поставили на озброєння заборонені ракетні комплекси. Це підтверджує факт того, що Москва порушила договір, підписаний Михайлом Горбачовим.

Також дипломат нагадала, що 2 лютого закінчується термін ультиматуму американської сторони. Якщо до цього терміну в Москві не відмовляться від ракети, то Вашингтон на 6 місяців вийде з договору і повернеться до досліджень в цій сфері. Фактично це дозволить США наздогнати Росію і теж створити і поставити на озброєння ракети подібних характеристик. Півріччя - це термін, який наданий на роздуми РФ, по суті, почала гонку озброєнь.

Нагадаємо, 15 січня в Женеві між США і РФ обговорювалася тема вище згаданої ракети. До єдиного знаменника сторони не прийшли. Тоді у Вашингтоні поставили ультиматум - або знищення ракети, або повернення до стану 1980-их. У відповідь Росія вирішила продемонструвати заборонену зброю.

В кінці листопада 2018 року віце-адмірал ВМС США Джонні Вулф заявив, що у відповідь на російські розробки Військово-морські сили приступили до створення малопотужних ядерних боєголовок. На щорічному симпозіумі в Інституті ВМС він заявив про розробку гіперзвукового снаряда і прискорювача до нього, які будуть поставлені на озброєння - ними обладнають підводні човни і кораблі.

Вулф зазначив, що в рамках відповідної програми з Національною адміністрацією з ядерної безпеки (NNSA) з початку року виділяється фінансування для розробки та розміщення невеликої кількості малопотужних боєголовок "76-2". Їх він назвав «прямим протидією на те, що Росія вважає, що у неї вже є, чого у нас немає».
 
Зверху