Ратуша у Івано-Франківську

Admin

Адміністратор
Реєстрація
17.02.18
Пости
96
Бали
251
У місті Іваново-Франківськ перша стара дерев'яна ратуша з'явилася в центрі площі ринку в 1666 році.
220px-Ratusz_1860_big.jpg

Трохи пізніше ніж Бастіон. Більш сучасна ратуша (в стилі пізнього ренесансу) була зведена 1672 року на кам'яній основі, вона мала вигляд вежі і була розділена на дев'ять поверхів. Ратуша того часу була як будівлею місцевої адміністрації, так і спостережним пунктом.
Незабаром і ця будівля була зруйнована, тому довелося незабаром зводити нову ратушу. Архітектором цієї ратуші був Карл Беное, вже до 1695 року він закінчив свій проект. Будівля також було дев'ятиповерховим, головним нововведенням проекту повинні були стати куранти, які повинні були умонтуватися в стіну. Але і це будова не стало остаточним, так як поляки перебудували її в 1929-1932 році до повного невпізнання. Тоді ратуша такий набула вигляду, який має і досі.

У підставі споруди лежить хрест, а вже з підстави піднімається вежа з куполоподібної дахом у вигляді військового шолома. Дах покритий позолотою. Цим будова відрізняється від інших будівель, це єдина будівля цивільного призначення з таким покриттям. У 1990 році ратуша стала носієм прапора України, що входить до цього в Радянський Союз.

З 1939го року в ратуші функціонує краєзнавчий музей, який радує хорошою різноманітною та цікавою виставкою. У колекції цього музею налічується близько ста тисяч примірників. Всі культурні цінності зберігаються акуратно, вони розсортовані по розділах. Одним з кращих експонатів музею є відомий твір М. Фролова "Стоянка первісної людини". В одному із залів виставлені інтер'єр селянської хати і типові предмети побуту, одягу, знаряддя, що використовуються у праці кінця 19 - початку 20 століття. Зараз краєзнавчий музей в ратуші залишається популярний.

Співробітники щорічно організовують близько двадцяти виставок по різних художніх і історичних тем.
 
Зверху